Aile Birleşimi Sertifikası

 

A1 Almanca Sınavı

Aile Birleşimi yapabilmek adına gerekli olan sertifika için; Goethe Enstitüsü yani Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Start Deutsch1- A1 Almanca Sınavı’nda başarı sağlamanız gerekmektedir.

Verilen kartlarla Soru-Cevap şeklinde dialoglar kurulur.

Sınav 4 bölümden oluşuyor toplam 100 Puan etmekte. Ve siz bu sınavda başarılı olabilmeniz için en az 60 Puan almalısınız.

Biz size bu tarzda deneme sınavları uygulayarak, sınav heyecanını yenmenize yardımcı oluyoruz.

Sınav aşamaları aşağıdaki gibidir;

Schreiben (Yazma)

Bu eğitim, mektup ve form konularından oluşmaktadır. Eğitimin sonunda basit içerikli mektuplar yazabilme seviyesine erişmiş olursunuz.

Lesen (Okuma)

Almanca okuma parçalarına ait soruları kapsayan eğitimdir. Bu eğitim ile, bir broşürü yada gönderilmiş basit mesajlardaki içerikleri okuyarak doğru yada yanlış yanıtları bulabilme, bir ilandaki evin büyüklüğü, kiranın bedeli gibi bilgileri anlayabilme yeteneklerine erişmiş olursunuz.

Ders konusu 15 sorudan oluşmaktadır.

Hören (Dinleme)

Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajlardaki basit cümleleri anlayarak sorulara cevap verme eğitimidir.

Ders konusu 15 sorudan oluşmaktadır.

Sprechen (Konuşma)

Sözlü eğitimdir ve son aşamadır. Bu eğitim, kendini tanıtma, ricalı kartlar, temalı kartlar yardımı ile soru/cevap şeklinde dialoglar kurarak tamamlanır.

Bu Sınavı Geçmeniz Şunu Gösterir

Karşınızdaki kişiler yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşurlarsa, onlarla basit düzeyde iletişim kurabilirsiniz

Günlük yaşamda sık sık kullanılan ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz (örn. kendiniz ve ailenizle, alışveriş, iş, yakın çevrenizle ilgili bilgiler)

Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere durumlarıyla ilgili (örn. nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ya da nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara cevap verebilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz

Ziya Gökalp Cd. 6/501-2-3

Kızılay/ANKARA

Ankara Türkiye

Email: iletisim@netakademi.com.tr

Tel: 444 41 92

Webistewww.netakademi.com.tr

Net Akademi Dil Kursu, çalışmalarını Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak sürdüren bir özel öğretim kursudur.Eğitimlerimizde uzun çalışmalar sonucunda her zaman en kolay ve en etkili dil öğrenim metotlarını bulup öğrencilerimize aktarıyoruz. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL sınavına da ev sahipliği yaparak dil alanındaki başarımızı ispatlamış bulunmaktayız.