TOEFL Sınavı

 Net Akademi Dil Kursu dil eğitimlerinin yanı sıra dünya çapında geçerliliği olan Toefl Ibt sınavına da ev sahipliği yapmaktadır. Sınav salonlarımız, bilgisayarlarımız ve kulaklarımız Toefl Ibt standartlarına  uygundur.

            Sınavlar Toefl Ibt Adminisrator sertifikası almış eğitmenler tarafından büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Toefl Sınavı Nedir ?

TOEFL iBT® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve okuma, dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

 

Toefl Sınavına Kimler Girebilir?

Dünya çapında 35 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için TOEFL®sınavına girmiştir.Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

1Yurt İçi veya Yurt dışında bir üniversitede lisans master yada doktora yapmak isteyenler.

2. Hazırlık sınavını geçmek isteyenler.

3.Bankada dil tazmiantı almak isteyenler.

 

Toefl Sınav Puanlarını Kimler Kabul Ediyor?

TOEFL puanları, Avrupa ve Asya’nın büyük bir kısmında, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil 10.000’in üzerinde üniversite ve diğer kurumlar tarafından kabul edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Almanya’daki üniversiteler ile Kanada’daki lisansüstü programları tarafından en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

TOEFL iBT Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girebilirim?

Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEFL sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50'den fazla) ve yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız. Her bir sınav kaydı için ayrı ücret ödenir.

 

Toefl Ibt’ye Nereden Kayıt Yaptırabilirim ?

Toefl Ibt sınavına https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register adresinden kayıt olarak başvuru yapabilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz

Ziya Gökalp Cd. 6/501-2-3

Kızılay/ANKARA

Ankara Türkiye

Email: iletisim@netakademi.com.tr

Tel: 444 41 92

Webistewww.netakademi.com.tr

Net Akademi Dil Kursu, çalışmalarını Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak sürdüren bir özel öğretim kursudur.Eğitimlerimizde uzun çalışmalar sonucunda her zaman en kolay ve en etkili dil öğrenim metotlarını bulup öğrencilerimize aktarıyoruz. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL sınavına da ev sahipliği yaparak dil alanındaki başarımızı ispatlamış bulunmaktayız.